FORTNITE RATOWANIE ŚWIATA

CRAFT + MISJE + POMOC

ZACZYNAMY...

Dla wszystkich, którzy zaczynają swoją przygodę z Ratowania Świata początki mogą być trudne. Mnóstwo opcji powoduje, że nie wiemy na czym się skupić i od czego zacząć. Nie wiadomo jakie misje grać, jak podnosić poziom konta, jak zdobywać bohaterów i bronie, a także gdzie znajdować/kupować materiały do gry.  Poniżej kilka wskazówek dla początkujących, żeby łatwiej mogli zacząć grę i nie czuli się zagubieni w odmętach otaczających ich pustaków. Polecam dołączyć również do serwera Discord (link poniżej), gdzie otrzymacie pomoc, wyjaśnienia oraz konkursy, dzięki którym poziom Waszego konta będzie stale rosnąć.
d.OsiemBitow

Discord

Pogadajmy

Jak grać w Ratowanie Świata?

Po zakupie pakietu Ratowanie Świata będziemy mieli dostępne tylko niektóre misje, co spowodowane jest niskim poziomem naszego konta. Na głównej mapie zobaczycie dostępne lokacje i misje, które możecie uruchomić w trybie publicznym (czyli z innymi graczami) lub prywatnym (ze znajomymi). W kolejnych etapach (zwiększenie mocy konta), będą Wam się "otwierać" następne miejsca i kolejne misje. Kolejność lokacji w Ratowaniu Świata jest następująca:
- Kamienny Las
- Deskogród
- Dolina Samowitości
- Twine Peaks
Dodatkowo na głównej mapie znajdziecie ikony eventowych map (np. Lochy, Mróznite, itp) oraz nowy tryb wprowadzony w 2020 roku - Wyprawy (np. Heksylwania, Łągodne Łąki, itd). Na początku proponuję jednak zdecydowanie skupić się na podstawowych misjach.
Ważne:
Jeżeli chcecie tylko popatrzeć na misję, zebrać materiały, postrzelać do pustaków, zdobyć bronie, rozejrzeć się na czym polega gra - to zdecydowanie wybierajcie tryb gry prywatny lub ze znajomymi. Nie ma nic bardziej denerwującego dla innych graczy, gdy ktoś wchodzi na misję, "farmi" materiały i nie jest zainteresowany ukończeniem misji. W takim przypadku, ktoś może zgłosić Wasze konto do Epic i może być nieprzyjemnie...
Pamiętajcie:
Misje trwają w zależności od rodzaju od 10 do 20minut, przy czym wydłużenie tego czasu zależy od zaangażowania wszystkich graczy będących na misji (nie dotyczy misji prywatnych, gdzie możecie w każdej chwili opuścić misję zostawiając sobie w ekwipunku zebrane materiały i bronie) 

Mobirise Mobirise

Jaką misję wybrać...

Aby zdobyć jak najszybciej moc konta i odblokować kolejne etapy, powinniście wybierać misje dla 4 graczy (najwięcej zdobytych nagród) oraz misje czasowe (oznaczone fioletową burzą). Dają one najwięcej nagród i powodują, że Wasze konto szybko urośnie w siłę, a tym samym da więcej satysfakcji z gry. Pamiętajcie, że to gra kooperacyjna, więc walczycie z pustakami razem z Waszą drużyną (innymi graczami).
Większość misji zaczyna się dopiero w momencie, gdy ktoś z Waszego zespołu (inny gracz lub Wy) uruchomi misję. W tym momencie powinniście przestać zbierać materiały/broń i pomagać w ukończeniu misji.
Niektóre misje rozpoczynają się z chwilą wejścia do gry (uzupełnij zapasy), a niektóre uruchamiają się same po upływie pewnego czasu (zdobądź dane).
Bądźcie czujni, żeby pomóc ekipie w wygranej misji i zdobyciu nagród.

Mobirise Mobirise

Fabuła - odblokowuje...

Oprócz misji na mapie (dla 4 graczy i czasowych) powinniście robić zadania z wątku fabularnego. Skończenie tych zadań umożliwi Wam - podniesienie mocy Waszych bohaterów, ocaleńców oraz broni. Skończenie misji fabularnej na kamiennym lesie odblokuje Wam również kolejną lokację Deskogród (kolejna mapa i kolejne misje). Ukończenie wątku fabularnego umożliwia Wam również zdobywanie punktów doświadczenia (podnosi moc konta), ale również ulepszenie gadżetów, które może używać Wasz bohater (np. sztandar, stacjonarna wieżyczka latająca, itd).
 

Mobirise Mobirise

Co z bohaterami?

Na początku gry dostajecie bohatera, który będzie Wam towarzyszył w pierwszych misjach. Potem należy zbierać różnych bohaterów, żeby móc wykorzystać ich umiejętności (podobnie jak w LOL - oczywiście jeżeli gracie). Bohaterowie mają na początku małą moc, a wraz ze wzrostem Waszego konta będziecie mieli możliwość ich ulepszenia. Stopnie ulepszeń bohaterów poniżej:
- niepospolity (zielony)
- rzadki (niebieski)
- epicki (fioletowy)
- legendarny (pomarańczowy)
oraz
- mityczny (złoty), którego możecie zdobyć: ze sklepu, z fabuły, z misji itd.
Ważne:
Na początku gry zbieramy wszystkich bohaterów (nie recyklingujemy, nie wsadzamy do księgi kolekcji) i ulepszamy tylko tych, którzy będą Wam towarzyszyć w dalszej grze. Na dalszych poziomach (mapach) i tak zdobędziecie lepszych bohaterów, więc wydawanie materiałów do ewolucji na wszystkich posiadanych - mija się z celem.
Pamiętajcie:
Żeby ulepszyć bohatera na wyższy poziom będziecie potrzebowali "fluksu" (opisane poniżej w sklepie)

Mobirise Mobirise

A co słychać w sklepie...

Robiąc misje będziecie zdobywać złoto (zawsze sprawdzajcie jakie nagrody daje misja). Złoto możecie wymienić w sklepie na:
- schematy bohaterów, broni, ocaleńców
- zasoby konta (czyli materiały potrzebne do ewolucji broni, bohaterów (fluks)  i właściwości schematu (perki)
- żetony (użyjecie ich do zwiększenia ilości miejsca Waszych schematów)
- łupy czyli schematy np. broni, bohaterów itd.

Ważne:
Jeżeli w sklepie jest schemat broni lub bohatera i macie złoto - kupujcie bez namysłu (kiedyś się przyda).

Pamiętajcie:
Na niektóre schematy trzeba czekać naprawdę długo (np. Grabarz), więc zbierajcie złoto i bądźcie gotowi. 
 

Mobirise Mobirise

Po co bronić moją burzową tarczę?

Na każdej mapie (kamienny, deskogród, itd), żeby odblokować: kolejne misje, ulepszenia bohaterów i broni musicie ukończyć obronę burzowej tarczy (Waszej burzowej tarczy, a nie kolegi). Możecie zrobić to sami, możecie poprosić o wsparcie znajomych graczy (discord jest tutaj dobrym miejscem kontaktu), możecie ustawić wsparcie publiczne (zawsze ktoś się trafi, kyo pomoże w obronie).  Każda kolejna obrona to trudniejsze zadanie - więcej "pustaków", więcej "grubasów", więcej "mgielnych potworów" i więcej "gruchotaczy".
Nie ma łatwo - powinniście skończyć na każdej lokacji 10 obron burzowej tarczy.
Ważne:
Obrona burzowej tarczy otwiera Wam nowe możliwości w grze i warto robić ją do końca (10 obrona na każdej lokacji)
Pamiętajcie:
Nie jesteście sami i zawsze możecie liczyć na wsparcie innych graczy, co zapewni Wam sukces - to gra kooperacyjna.

Mobirise Mobirise

Co dają mi ocaleńcy?

To jest zupełnie osobny temat - "co dają ocaleńcy", ale jeżeli gdziekolwiek zapytacie "jak wbić większą moc" - odpowiedź będzie jedna... - ocaleńcy.
Na innych zakładkach tej witryny znajdziecie ustawienia ocaleńców - na ten moment - powinniście wiedzieć tylko jedno - ocaleńcy podnoszą znacznie poziom mocy Waszego konta i jeżeli dzisiaj nie rozumiecie jak ich ustawić, to wybierzcie opcję "autouzupełnianie". To będzie najbardziej bezpieczna opcja i da Wam największą moc konta - zakładając, że posiadacie jakiś ocaleńców:)
W dalszej części Waszej przygody z Fortnite - Ratowanie Świata zdobędziecie wiedzę, jak wybrać ocaleńców, jak podnieść ich moc i jakich oceńców użyć do danego oddziału.
Ważne:
Zbierajcie wszystkich ocaleńców, potem będziecie robić ich selekcję.
Pamiętajcie:
Ocaleńcy są kluczowym elementem tej gry, jeżeli chodzi o moc konta.

Mobirise Mobirise

Ekspedycje! co to takiego?

W pierwszych etapach gry, "Ekspedycje" są świetnym elementem, dzięki któremu zbierzecie trochę materiałów. Ekspedycje na początkowym etapie dają przede wszystkim materiały (drewno, metal, cegła) oraz  ocaleńców, których możecie umieścić w swoich zespołach, aby uzyskać większą moc konta.
Niestety jest jeden "haczyk" - wysyłając swoich bohaterów na ekspedycje - blokujecie dostęp do nich na pewien czas. W zależności od ekspedycji może to być od 6 do 24 godzin i w tym momencie nie będziecie mieli do nich dostępu (gra ostrzega przed uruchomieniem ekspedycji komunikatem, że będziecie mieć czasowo zablokowany dostęp do wybranych bohaterów).
Ważne:
Warto wysyłać swoich bohaterów na ekspedycje np. w nocy, kiedy nie gracie i nie potrzebujecie wykorzystać bohaterów do normalnych misji.
Pamiętajcie:
Róbcie wszystkie dostępne ekspedycje, które zapewnią Wam ocaleńców i darmowe materiały. 

Mobirise Mobirise

Obrońcy? przecież mam innych graczy...

Czasami na misjach jesteśmy tylko sami lub w dwie, trzy osoby - wtedy idealnym rozwiązaniem będzie "zatrudnienie" dodatkowego obrońcy. Obrońcy to nic innego jak dodatkowy gracz na misji (bot), któremu wręczamy broń, dajemy amunicję i każemy bronić naszych budowli. Oczywiście nie jest to inteligencja człowieka, ale czasami potrafi pomóc na misji. Warto mieć takich "gości" w swoim ekwipunku. NIe jest to jednak priorytet na początkowym etapie gry, gdy mamy jeszcze małą moc konta.
Ważne:
Obrońcy których użyjemy nie znikają z naszego konta - nawet jak zostaną zabici. Broń, którą daliśmy obrońcy, również wraca do naszego eq. Jedyną "stratą" jest amunicja, którą wykorzystał obrońca.
Pamiętaj:
Obrońcy przydadzą Ci się na misjach, gdzie nie będzie kompletu innych graczy.

Koniec... teraz jestem już...

Jeżeli dotarłeś do końca tego mega skróconego poradnika dla początkujących i wszystko "załapałeś" - to szacun! Ja potrzebowałem na to półtora roku i do dzisiaj uczę się nowych rzeczy. W tej części nie opowiedziałem o wielu aspektach:
- obudowanie misji
- traptunele
- wybór najlepszych perków broni vs bohater
- zespół bohaterów i wzmocnienia
- AFK na misjach
- oraz wiele, wiele innych...
Najważniejsze, że przebrnąłeś przez początki tej gry, bo potem będzie tylko lepiej... Jeżeli nie skupisz się na trade-ch, broniach legacy, modowanych, kopiowaniu i bugach tej gry - to dołączysz do grona zadowolonych graczy, którzy znajdują w tej grze wiele ekscytujących momentów i poświęcają jej naprawdę dużo czasu.

Tutaj nie ma końca... pisząc ten tekst, walczę już 1500 dzień z pustakami i dalej spotykam je na mapach EPIC - FORTNITE Ratowanie Świata:)

Życzę Ci miłych doznań z tą grą - pamiętaj, że pomoc otrzymasz na Discordzie, gdzie tworzymy największe community Ratowania Świata.
DOŁĄCZ DO NASZEGO ZESPOŁU - ŚWIAT TRZEBA OCALIĆ..
  

Mobirise

© Copyright 2019 ersin.pl - All Rights Reserved