Craft + Misje + Pomoc

ZAKOŃCZENIE...

Ostatnia część poradnika to informacje, co jeszcze możecie znaleźć w grze i gdzie leżą nieodkryte do tej pory pokłady możliwości do wykorzystania. Zapewne natknęliście się na nie przeglądając menu gry, wiec teraz pozostaje tylko ich krótkie opisanie. Dodatkowych opcji jest sporo, więc nie przeciągając przystępujcie do ich obejrzenia. Niektóre będą konieczne, inne użyteczne a niektóre tylko kosmetyczne.   
@AdminTeam

Nasze sociale!

Powoli zbliżamy się do końca, więc jak przejrzałeś poprzednie 2 części poradnika zostało Ci tylko rzucić okiem na dodatkowe opcje, które będziesz wykorzystywał podczas gry. Powinieneś być już na takim etapie wiedzy, że będzie to tylko uporządkowanie wiadomości o pozostałych opcjach dostępnych w FORTNITE Ratowanie Świata.

The gameplay mechanics are really unique and fun to play with. It takes a bit of time to get used to, but once you do,
it's incredibly satisfying to pull off some of the more advanced
moves and strategies.

The storyline is gripping and keeps you engaged throughout the entire game.
I found myself invested in the characters and their journey, eager to see what happens next.

The soundtrack is fantastic and perfectly complements the game's atmosphere.
It really adds to the immersive experience and helps you feel like you're part of the game's world.

There are a few minor bugs and glitches here and there, but overall the game is very polished and runs smoothly.
I'm really impressed with how stable it is, considering how complex the game is.

ULEPSZENIA

Twoje gadżety do wykorzystania na misjach.

BADANIA

Wbijaj dodatkową moc konta z badaniami.

KSIĘGA KOLEKCJI

Miejsce, gdzie możesz znaleźć schematy, które wyrzuciłeś.

SZAFKA

Oprócz karabinu powinieneś ładnie wyglądać.

ULEPSZENIA GADŻETÓW?

To specjalne menu gry, które pozwala Ci na zwiększanie potencjału gadżetów (ale również narzędzi: kilofa, magazynu, itp.). Gwiazdki potrzebne do ulepszeń zdobywasz robiąc wątek fabularny oraz zwiększając poziom konta (poziom, nie moc konta!). Na początku powinieneś skupić się na ulepszeniu:
- przypływ adrenaliny (użycie zwiększa zdrowie)
- latająca wieżyczka (okresowy, dodatkowy karabin na misji)
oraz
- rozmiar plecaka (miejsca w plecaku nigdy dosyć)
- rozmiar magazynu (w magazynie też przyda się więcej miejsca)

Pozostałe gwiazdki możesz wydać dowolnie, ale pamiętaj, że niektóre ulepszenia będą dostępne dopiero po osiągnięciu pewnego poziomu Twojego konta (powtórzę, że poziom konta to nie to samo co moc konta).

Najgorszymi gadżetami (bardzo rzadko używanymi na misjach) są:
- mina zbliżeniowa
- teleporter. 

BADANIA CO DAJĄ?

Badania podwyższają Twoje statystyki F.O.R.T nawet jak nie grasz w Ratowanie Świata. Musisz jednak pamiętać, że szybciej wbijesz punkty badań jeżeli będziesz aktywny w grze oraz istnieje limit punktów badawczych, po którym nie otrzymujesz już więcej (jeżeli nie grasz). 

Punkty badawcze wydawaj na statystyki sukcesywnie (czyli zwiększaj każdą kolejną o jeden punkt) Osiągnięcie kolejnej pozycji w badaniach zwiększa moc Twojego konta oraz statystyki w następującym zakresie:
- badania nad F-ormą zwiększają Twoje zdrowie
- badania nad O-fensywą zwiększają obrażenia broni
- badania nad R-ezystancją zwiększają tarczę oraz regenerację tarczy
- badania nad T-echnologią zwiększają obrażenia od zdolności, pułapek i siłę leczenia.

Maksymalny poziom badań do osiągnięcia w grze wynosi   

KSIĘGA KOLEKCJI CO TO TAKIEGO?

W gruncie rzeczy, księga kolekcji to taki specjalny magazyn na niepotrzebne schematy:) Jeżeli masz schemat, którego nie potrzebujesz lub zawala Ci miejsce w Twoim ekwipunku to recyklingujesz (wywalasz ze swojego eq). Zanim trafi do kosza (bezpowrotnie), przechodzi przez księgę kolekcji i tam się "odkłada" w wolne sloty (miejsca). 
W przyszłości możesz ten schemat wyjąć z księgi kolekcji za drobną opłatą (podręczniki/projekty + fluks).

Niektóre schematy (których wcześniej nie recyklingowałeś) możesz wyjąć wyłącznie za "kupon" (kupony dostajemy z trybu "wyprawy")

Niektórych schematów nie da się wyjąć z księgi kolekcji, bo były eventowe, specjalne i pojedyncze (np. dynietnica).

Tips&Tricks
Jeżeli podczas ewolucji schematu broni pomyliliście się z wyborem mrok (słońce) zamiast obsydian (jasno) lub odwrotnie - dajecie schemat do księgi kolekcji, a następnie wyciągacie go (projekty + fluks) i zaczynacie ewolucję od nowa (podczas recyklingu materiały na ulepszenia zostaną Wam zwrócone, wiec tracicie na swojej pomyłce wyłącznie projekty+fluks). Skomplikowane... ale już jesteście na tym etapie, że trochę tę grę ogarniacie:) 

SZAFKA CZY SZAFA?

Została nam ostatnia rzecz w FORTNITE Ratowanie Świata, czyli Wasza szafka, gdzie ubieracie najfajniejszego skina, dobieracie do niego plecak i zajefajny kilof.

Oczywiście są to tylko elementy kosmetyczne, wiec nic Wam nie dają/ulepszają gry, ale pomyślcie jak wyglądacie podczas zabijania pustaków! (selfie można sobie strzelić! xd)

"Piksele" kupujecie za vdolce w sklepie Fortnite i możecie tam znaleźć skiny, plecaki do postaci i animowane emotki. Czasami poza odegraniem animowanej emotki za Królewskie Zwycięstwo w Fortnite, możecie również zatańczyć na misji AFK (Away From Keyboard) Ratowania Świata. 

W nowym modelu EPIC nie ma już vdolcy za misje, logowanie Ratowanie Świata, a jedyną możliwością ich zdobycia jest zakup trybu Ratowania Świata w FORTNITE lub kupienie ich w sklepie.

Pamiętajcie, ze są to jedynie elementy kosmetyczne, które kupujecie za własny (czasami ciężko) zdobyty hajs.

Koniec... teraz jestem już...

Jeżeli dotarłeś do końca tego mega skróconego poradnika dla początkujących i wszystko "załapałeś" - to szacun! Ja potrzebowałem na to półtora roku i do dzisiaj uczę się nowych rzeczy. W tej części nie opowiedziałem o wielu aspektach:
- obudowanie misji
- traptunele
- wybór najlepszych perków broni vs bohater
- zespół bohaterów i wzmocnienia
- AFK na misjach
- oraz wiele, wiele innych...
Najważniejsze, że przebrnąłeś przez początki tej gry, bo potem będzie tylko lepiej... Jeżeli nie skupisz się na trade-ch, broniach legacy, kopiowaniu i bugach tej gry - to dołączysz do grona zadowolonych graczy, którzy znajdują w tej grze wiele ekscytujących momentów i poświęcają jej naprawdę dużo czasu.

Tutaj nie ma końca... pisząc ten tekst, walczę kolejny dzień z pustakami i dalej spotykam je na mapach EPIC - FORTNITE Ratowanie Świata:)

DOŁĄCZ DO NASZEGO DISCORD - ŚWIAT TRZEBA OCALIĆ..